Krátkodobé povinné ručení

Povinné ručení na dobu určitou
Srovnání cen pojištění od předních pojišťoven
Zdarma a nezávazně

Pomůžeme vám sjednat to nejvýhodnější krátkodobé povinné ručení na míru.

Krátkodobé povinné ručení a sváteční řidiči

Pokud jste sváteční řidič, který autem vyjíždí jen výjimečně, například jednou za rok na dovolenou, stále musíte mít vozidlo pojištěné celoročním povinným ručením. Alternativou je vozidlo odhlásit a uložit značky do depozitu. Pokud to neuděláte a necháte nepojištěné vozidlo registrované, hrozí vám pokuta od České kanceláře pojistitelů (ČKP).

Krátkodobé povinné ručení je vhodné spíše pro specifické situace, jako je převoz nepojištěného vozidla při prodeji z bodu A do bodu B. Pro sváteční řidiče ale není ideální volbou – lepším řešením může být sezonní pojištění, které pokryje pouze období, kdy vozidlo skutečně využíváte, například letní měsíce.

Před sjednáním pojištění je proto dobré zvážit, jak často vozidlo využíváte, a vybrat typ pojištění, který odpovídá vašim potřebám i zákonným požadavkům.

Krátkodobé povinné ručení lze sjednat minimálně na 14 dní

Minimální doba povinného ručení na dobu určitou je 14 dní. Kratší časový úsek pojišťovny nenabízejí. Využít jej můžete na automobil, motorku nebo jiné motorové vozidlo. Dle novely zákona platné od 1. 4. 2024 spadají pod motorová vozidla také elektrokoloběžky, zahradní traktory nebo sněžné skútry.

Cena krátkodobého povinného ručení

Krátkodobé povinné ručení při přepočtu částky na týden vyjde oproti běžnému povinnému ručení dráž. Pokud ale opravdu jezdíte pouze nárazově, několikrát do roka, platit za nevyužívané vozidlo se vám nevyplatí.

O ceně krátkodobého povinného ručení rozhodují stejné faktory jako u běžného pojištění, tedy druh vozidla, objem jeho motoru, jízdní historie řidiče a limity plnění. U krátkodobé pojistky je pak určující i počet dní, na které se sjednává.

Přečtěte si více

Nejčastější chyby při sjednání pojištění

Nejčastější chyby při sjednání pojištění

Sjednání pojištění se na první pohled může zdát jako jednoduchý proces, ale i drobné chyby mohou mít fatální dopady. Nesprávně uvedené údaje, podcenění pojistné částky, špatný výběr rizikové skupiny pojištění, nedostatečná aktualizace smluv nebo nedůkladná znalost smlouvy mohou vést k tomu, že v případě škodní události nedostanete dostatečné plnění. Pojďme se podívat na nejčastější chyby, kterých se můžete vyvarovat při sjednání pojištění.

Přejít na detail článku
Nová pravidla při dopravní nehodě: Co řidiče čeká od dubna 2025

Nová pravidla při dopravní nehodě: Co řidiče čeká od dubna 2025

Dopravní nehoda není nikdy příjemná záležitost. I když se jedná jen o menší ťukanec, člověk je často ve stresu a není si jistý, co přesně dělat. A právě proto se od 1. dubna 2025 změnila pravidla, jak by měli řidiči při nehodě postupovat. Nový systém přináší více přehlednosti, méně zbytečného volání policie a slibuje i rychlejší vyřízení pojistných událostí. Co konkrétně se mění a jak se připravit, abyste nepřekročili zákon nebo nepřišli o peníze z pojištění?

Přejít na detail článku
Stěhujete se do nájmu? Sjednejte si pojištění majetku

Stěhujete se do nájmu? Sjednejte si pojištění majetku

Stěhování do nového bytu bývá stresující. Nejen samotný transport a vybalování, ale také byrokratické náležitosti. Kromě podpisu smlouvy a přepisu energií vás čeká sjednání pojištění majetku. Přestože byt nevlastníte, jste zodpovědní za škody způsobené ostatním, které třeba při vytopení sousedů šplhají do vysokých částek. V dnešním článku vám poradíme, jak se správně pojistit.

Přejít na detail článku

Mohlo by vás zajímat

Často se ptáte