Kupní smlouva na prodej vozidla

Kupní smlouva je určitá pojistka pro obě strany, jak prodávajícího, tak kupujícího, že celý obchod proběhne bez větších rizik a potíží.

Kupní smlouva je při koupi či prodeji ojetého vozu nejdůležitější dokument. Pokud je správně sepsána, výrazně snižuje rizika spojená s koupí i prodejem vozu. Smlouva by měla obsahovat:

a) Identifikaci obou stran - kupujícího a prodávajícího (jméno, příjmení, adresa, rodné číslo, popřípadě název firmy, adresa sídla, IČ a DIČ)

b) Identifikaci vozidla - značka, model, datum první registrace, VIN kód, barva, poznávací značka

c) Počet najetých kilometrů vozidla

d) Kupní cenu včetně popisu smluvené slevy a způsobu úhrady (u bankovního převodu doplňte do smlouvy datum, do kterého je kupující povinen kupní cenu uhradit). U kupní ceny nezapomeňte na uvedení měny

e) Detailní popis technického stavu vozidla - vady karoserie, poškození interiéru, nefunkční prvky výbavy, závady pohonného ústrojí, stav brzdové soustavy apod. (čím detailnější popis, tím lépe)

f) Seznam příslušenství prodávaného vozidla - náhradní klíče, servisní kniha, sada zimních kol, nosiče apod.

Přečtěte si více

Nejčastější chyby při sjednání pojištění

Nejčastější chyby při sjednání pojištění

Sjednání pojištění se na první pohled může zdát jako jednoduchý proces, ale i drobné chyby mohou mít fatální dopady. Nesprávně uvedené údaje, podcenění pojistné částky, špatný výběr rizikové skupiny pojištění, nedostatečná aktualizace smluv nebo nedůkladná znalost smlouvy mohou vést k tomu, že v případě škodní události nedostanete dostatečné plnění. Pojďme se podívat na nejčastější chyby, kterých se můžete vyvarovat při sjednání pojištění.

Přejít na detail článku
Nová pravidla při dopravní nehodě: Co řidiče čeká od dubna 2025

Nová pravidla při dopravní nehodě: Co řidiče čeká od dubna 2025

Dopravní nehoda není nikdy příjemná záležitost. I když se jedná jen o menší ťukanec, člověk je často ve stresu a není si jistý, co přesně dělat. A právě proto se od 1. dubna 2025 změnila pravidla, jak by měli řidiči při nehodě postupovat. Nový systém přináší více přehlednosti, méně zbytečného volání policie a slibuje i rychlejší vyřízení pojistných událostí. Co konkrétně se mění a jak se připravit, abyste nepřekročili zákon nebo nepřišli o peníze z pojištění?

Přejít na detail článku
Stěhujete se do nájmu? Sjednejte si pojištění majetku

Stěhujete se do nájmu? Sjednejte si pojištění majetku

Stěhování do nového bytu bývá stresující. Nejen samotný transport a vybalování, ale také byrokratické náležitosti. Kromě podpisu smlouvy a přepisu energií vás čeká sjednání pojištění majetku. Přestože byt nevlastníte, jste zodpovědní za škody způsobené ostatním, které třeba při vytopení sousedů šplhají do vysokých částek. V dnešním článku vám poradíme, jak se správně pojistit.

Přejít na detail článku