Cena plynu za 1 m3

14,665 Kč/m3 (prosinec 2024)

uvedená průměrná cena je bez DPH a regulačních poplatků

Jak se aktuálně pohybuje cena plynu za 1 m3?

Aktuální průměrná cena plynu za 1 m3 se pohybuje okolo 14,665 Kč/m3. Konečná cena, kterou jako spotřebitelé zaplatíme, je však ovlivněna řadou faktorů. Mezi ně patří nejen výbět dodavatele a typ sjednaného tarifu, ale také celková spotřeba plynu, délka smlouvy či možné akční nabídky.

Srovnat aktuální ceny plynu
Více informací

Rok 2024 přinesl nižší ceny na trhu s energiemi

Po letech nejistoty a nevědomí způsobených pandemií covidu-19 a vypuknutím války na Ukrajině se trh s energiemi opět vrací do původního stavu a ceny klesají. Přesto se částky za kubík plynu u jednotlivých dodavatelů velmi liší. Zatímco firma EP Energy Trading nabízí 1 m3 plynu za 10,25 Kč, u jiných dodavatelů můžete zaplatit i více než 76 Kč/m3. A proto je dobré mít situaci na trhu neustále pod kontrolou a hlídat si konkurenční nabídky, které mohou být výhodnější než podmínky, za kterých odebíráte plyn od svého stávajícího dodavatele. Využijte našeho hlídacího vlka, který to udělá za vás.

Buďte pozorní, nerozhoduje pouze cena za kubík

Finální částka, kterou zaplatíte, se skládá z více částí – regulovaných a neregulovaných. Mezi regulované položky patří cena za služby operátora trhu, která je pevně daná pro všechny spotřebitele, a také poplatek za distribuci do konkrétního místa. I proto se mohou ceny plynu lišit podle regionu. Neregulovanou částí je cena za m3 plynu, kterou si stanovují sami dodavatelé (většinou podle částky, za kterou plyn nakoupili na burze). Ke konečné sumě se přičte ještě DPH.



Srovnávat se vyplatí!

Srovnejte si aktuální nabídky dodavatelů energií na českém trhu a zjistěte během pár minut, kolik můžete ušetřit.

Srovnat nabídky dodavatelů

Z čeho se průměrná cena počítá?

Průměrná cena plynu za 1 m3 je vypočítána na základě aktuálních veřejných ceníků dodavatelů a distribučních sazeb. Standardně se množství plynu měří na metry krychlové (m3) neboli kubické (lidově kubíky) a spotřeba se uvádí v kWh.



Přečtěte si více

Fixovat, nebo nefixovat ceny energií v roce 2025?

Fixovat, nebo nefixovat ceny energií v roce 2025?

Velcí dodavatelé v loňském roce několikrát zlevňovali a mluví i o dalším poklesu cen, výrazněji pak nerostly ani distribuční poplatky. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že se vyplatí mít nefixované ceny a užívat si dalších poklesů v reálném čase. Je tam ovšem jedno velké ALE. Ani po zlevnění se zákazníci se smlouvou na dobu neurčitou nedostali na sazby, které mají domácnosti s fixovanými cenami.

Přejít na detail článku
Nová zelená úsporám: od února 2025 nově pro všechny

Nová zelená úsporám: od února 2025 nově pro všechny

Oblíbený dotační program se po dvou letech dočkal další aktualizace, od února bude otevřený širší skupině žadatelů. Program přináší nové výhody, jako jsou finanční zálohy předem nebo nabídka výhodného úvěru. Co všechno kryje dotace a jaké podmínky musíte splnit? Čtěte dál.

Přejít na detail článku
Regulovaná cena elektřiny vzroste

Regulovaná cena elektřiny vzroste

Ale jen nepatrně, jinak sazby klesají. Přesto domácnosti zbytečně přeplatí kolem deseti miliard korun. Informace o snížení cen energií se na nás valí ze všech stran a špatné zprávy nepřinesl ani ERÚ, který každoročně rozhoduje o výši distribučních poplatků. Ty v případě elektřiny vzrostou průměrně jen o 1,4 %. Pořád tu ale budeme mít domácnosti, které zaplatí víc, než musí. Čím to je a jak si zajistit lepší ceny?

Přejít na detail článku

Mohlo by vás zajímat