Asistenční služby pro pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti, havarijní pojištění a povinné ručení. Limity asistenčních služeb. Odtah vozidla, otevření zámku, přivolání technika.
Asistenční služby vám výrazně pomohou v okamžiku nouze.
Asistenční služby u povinného ručení zahrnují odtah vozidla v případě havárie, za příplatek do servisu podle volby, dále mohou pomoci získat náhradní vozidlo, nebo pomoci vozidlo opravit.
Asistenční služby u havarijního pojištění mohou zahrnovat opravu poruchy i takového vozidla, které neutrpělo nehodu, vyproštění vozidla, poškozená pneumatika – výměna kola nebo odtah jen výměna jen výměna, dovoz paliva nebo odtah k nabíjecí stanici jen dovoz jen dovoz, vybitá baterie – nastartování motoru, záměna paliva, nebo ztráta klíčků od vozidla.
Asistenční služby u pojištění nemovitosti a domácnosti nabídnou pomoc při domácích haváriích. Jde o práci instalatéra, elektrikáře, topenáře, zámečníka, ale také deratizéra, nebo IT technika.
Pro asistenční služby platí určité limity v počtu úkonů za smluvní období, například zámečník vám odemkne dveře dvakrát ročně, dále na tuto službu platí finanční limit.
Sjednání pojištění se na první pohled může zdát jako jednoduchý proces, ale i drobné chyby mohou mít fatální dopady. Nesprávně uvedené údaje, podcenění pojistné částky, špatný výběr rizikové skupiny pojištění, nedostatečná aktualizace smluv nebo nedůkladná znalost smlouvy mohou vést k tomu, že v případě škodní události nedostanete dostatečné plnění. Pojďme se podívat na nejčastější chyby, kterých se můžete vyvarovat při sjednání pojištění.
Dopravní nehoda není nikdy příjemná záležitost. I když se jedná jen o menší ťukanec, člověk je často ve stresu a není si jistý, co přesně dělat. A právě proto se od 1. dubna 2025 změnila pravidla, jak by měli řidiči při nehodě postupovat. Nový systém přináší více přehlednosti, méně zbytečného volání policie a slibuje i rychlejší vyřízení pojistných událostí. Co konkrétně se mění a jak se připravit, abyste nepřekročili zákon nebo nepřišli o peníze z pojištění?
Stěhování do nového bytu bývá stresující. Nejen samotný transport a vybalování, ale také byrokratické náležitosti. Kromě podpisu smlouvy a přepisu energií vás čeká sjednání pojištění majetku. Přestože byt nevlastníte, jste zodpovědní za škody způsobené ostatním, které třeba při vytopení sousedů šplhají do vysokých částek. V dnešním článku vám poradíme, jak se správně pojistit.