Pokud jste účastníky nehody se škodou do 100 000 korun a bez škod na zdraví a životě, nemusíte k nehodě volat policii, ale jste povinni sepsat pro pojišťovnu tzv. záznam o nehodě. Ten se píše do předem vytištěného formuláře, který je třeba vozit s sebou. Tento záznam většinou posílají pojišťovny, pokud u nich uzavřete povinné ručení, dále ho lze získat na pobočce kterékoliv pojišťovny, případně si ho lze stáhnout ze stránek České kanceláře pojistitelů a vytisknout.
Plánujete se jet prohřát do maďarských termálů nebo strávit adventní víkend v Budapešti? Pokud vyrážíte na dovolenou autem, budete potřebovat maďarskou dálniční známku. Na kolik vás vyjde, kde ji seženete a na co si v provozu dávat pozor?
Rádi bychom psali články o tom, že energie, poplatky nebo služby zlevňují. Posly dobrých zpráv bohužel tentokrát nejsme, ale alespoň vám vysvětlíme, jak funguje nový systém nacenění dálniční známky, o kolik se zdraží, a kdo nebude muset platit vůbec.
Povinné ručení je – jak název napovídá – povinným pojištěním, které vlastníkům vozidel ukládá zákon. Přesto se občas najdou řidiči, kteří na pojištění zapomenou nebo si myslí, že ho mít nemusí. Takový přístup se ale může pořádně prodražit. Hrozí totiž nejen vážné komplikace v případě nehody doma i v zahraničí, ale také sankce od policie i České kanceláře pojistitelů (ČKP).
Co když mě nabourá nepojištěné auto?
Co se stane s pojištěním, když změním registrační značku?
Kdy musím mít uzavřené povinné ručení u mého auta?