Elektroměr lze odpojit jen za předem daných podmínek a odpojuje ho zásadně distributor elektřiny.
Elektroměr lze odpojit jen za předem daných podmínek, a odpojuje ho zásadně distributor elektřiny. Elektroměr se odpojuje tehdy, pokud odběrné místo zaniká. Pokud se pouze z daného místa stěhujete, není třeba žádat odpojení elektroměru, ale stačí počkat, až se na místo přihlásí nový odběratel. Za odpojení a opětovné připojení elektroměru se totiž platí, například u ČEZ vyjdou tyto operace na zhruba 6000 korun. Pokud je elektroměr odpojený, ale je stále v rozvaděči, stačí povolat technika a ten za poplatek elektroměr zapojí. Pokud je ale elektroměr zcela demontovaný, došlo k zániku odběrného místa. Tehdy je třeba provést revizi a podat žádost o připojení. Elektroměr je vždy majetkem distributora elektrické energie.
Přečtěte si:
Odečty plynu a elektřiny v době koronavirové? Zkuste samoodečet!
Oblíbený dotační program se po dvou letech dočkal další aktualizace, od února bude otevřený širší skupině žadatelů. Program přináší nové výhody, jako jsou finanční zálohy předem nebo nabídka výhodného úvěru. Co všechno kryje dotace a jaké podmínky musíte splnit? Čtěte dál.
Provoz každé domácnosti přirozeně něco stojí. Často je to ale mnohem víc, než je potřeba. Některé výdaje můžeme poměrně snadno snížit. Přesvědčili jsme se o tom v období drahých energií, kdy zkrátka bylo třeba začít šetřit. Tak pojďme kouknout na pár věcí, které možná můžete změnit i vy.
Noví majitelé bytů či domů mnohdy v začátcích tápou. Je tolik věcí, které je třeba zařídit. Jednou z nich je výběr dodavatele energií. Pokud si jím noví majitelé nejsou jisti, pak se často „upíší“ tomu, kdo v místě připojení provozuje distribuční síť. Ne vždy to ale bývá nejlepší volba – zvlášť když vezmeme v potaz, kolik možností dnes trh nabízí a jak se může pečlivý výběr dodavatele vyplatit. Tak jak správně vybírat dodavatele a na co si dát pozor v závislosti na typu nemovitosti?
Co je to revizní zpráva?