Časové spínací hodiny jsou vlastně časovač na naše zařízení, abychom mohli šetřit energii.
Časové spínací hodiny jsou zařízení, které šetří elektrickou energii. Zařízení mají nejčastěji týdenní spínací program, kde si můžeme nastavit přesný čas, kdy chceme a nechceme aby naše elektronická zařízení běžela. Nejběžnější jsou digitální spínací hodiny a ty nejlepší si poradí i s výpadkem proudu, nebo přechodem na letní a zimní čas.
V Česku operují desítky dodavatelů elektřiny a plynu – od těch nejmenších firem s pár stovkami zákazníků až po obry typu ČEZ, Innogy nebo E.ON. Jaký je rozdíl mezi tradičním a alternativním dodavatelem, kdo má nejvíc odběrných míst a jak se zákaznická báze měnila v loňském roce?
Pokud vlastníte byt a jste členem společenství vlastníků jednotek (SVJ), pak se vás kromě plateb za energie spotřebované ve vašem bytě týkají také související náklady za společné prostory. Co přesně to znamená a jak lze tyto platby efektivně snížit?
Každý odběratel elektřiny je zařazen do určité distribuční sazby, a to na základě toho, jaké spotřebiče využívá a jak často elektřinu odebírá. V jakých případech je možné distribuční sazbu změnit? A jak to provést?
Co je to revizní zpráva?