Časové spínací hodiny jsou vlastně časovač na naše zařízení, abychom mohli šetřit energii.
Časové spínací hodiny jsou zařízení, které šetří elektrickou energii. Zařízení mají nejčastěji týdenní spínací program, kde si můžeme nastavit přesný čas, kdy chceme a nechceme aby naše elektronická zařízení běžela. Nejběžnější jsou digitální spínací hodiny a ty nejlepší si poradí i s výpadkem proudu, nebo přechodem na letní a zimní čas.
Noví majitelé bytů či domů mnohdy v začátcích tápou. Je tolik věcí, které je třeba zařídit. Jednou z nich je výběr dodavatele energií. Pokud si jím noví majitelé nejsou jisti, pak se často „upíší“ tomu, kdo v místě připojení provozuje distribuční síť. Ne vždy to ale bývá nejlepší volba – zvlášť když vezmeme v potaz, kolik možností dnes trh nabízí a jak se může pečlivý výběr dodavatele vyplatit. Tak jak správně vybírat dodavatele a na co si dát pozor v závislosti na typu nemovitosti?
Období energetické krize nám ukázalo, kam až mohou ceny elektřiny a plynu růst. Ačkoli už koncem loňského roku přišlo zmírnění a letos máme i navzdory dražším distribučním poplatkům mnohem nižší ceny než v předchozích dvou letech, většina z nás pořád s obavami sleduje, co bude. Tak si pojďme říct, co nás podle všeho čeká.
Zima nám o sobě pomalu dává vědět. V horských oblastech už napadla první sněhová nadílka a na mnoha místech republiky klesly během víkendu teploty k nule a nebo i mírně pod. To znamená jediné. Topná sezona pomalu začíná. Jste na ni dobře připravení?
Stejnosměrný proud
Stejnosměrný proud nemění v čase svůj směr.