Na odběrném místě se domácnost nebo jiný odběratel energie připojuje k distribuční síti.
Na odběrném místě se připojuje objekt (byt nebo dům) k distribuční soustavě elektřiny. O tom, kolik je v České republice odběrných míst, je možné se dozvědět na internetových stránkách Operátora trhu s elektřinou https://www.ote-cr.cz, kde je možné i najít informace, kolik zákazníků má který dodavatel elektřiny. Pokud vytvoříte nové odběrné místo, je třeba požádat distributora elektrické energie o to, aby vás připojil do rozvodné sítě. Pokud se stěhujete, je třeba se ze starého odběrného místa odhlásit, vypořádat veškeré svoje závazky a následně přihlásit na novém odběrném místě.
Přečtěte si
Odečty plynu a elektřiny v době koronavirové? Zkuste samoodečet!
Jak správně recyklovat elektrospotřebiče
CHCETE UŠETŘIT ZA ENERGIE? Na Kalkulátor.cz si za 2 minuty si zjistíte, na jakém tarifu ušetřit tisíce.
V Česku operují desítky dodavatelů elektřiny a plynu – od těch nejmenších firem s pár stovkami zákazníků až po obry typu ČEZ, Innogy nebo E.ON. Jaký je rozdíl mezi tradičním a alternativním dodavatelem, kdo má nejvíc odběrných míst a jak se zákaznická báze měnila v loňském roce?
Pokud vlastníte byt a jste členem společenství vlastníků jednotek (SVJ), pak se vás kromě plateb za energie spotřebované ve vašem bytě týkají také související náklady za společné prostory. Co přesně to znamená a jak lze tyto platby efektivně snížit?
Každý odběratel elektřiny je zařazen do určité distribuční sazby, a to na základě toho, jaké spotřebiče využívá a jak často elektřinu odebírá. V jakých případech je možné distribuční sazbu změnit? A jak to provést?
Co je to revizní zpráva?