Odstoupit ze smlouvy z důvodu nesouhlasu se zvýšením ceny může úplně každý a nezáleží na jak dlouho má uzavřenou smlouvu. Dodavatel má povinnost vás na zvýšení ceny včas upozornit a to nejpozději 30 dní před platností nových cen. Je potřeba si dát pozor na to, jakým způsobem vás o této skutečnost dodavatel bude informovat. Někteří dodavatelé mají ve svých obchodních podmínkách uvedeno, že informaci pouze zveřejní na svých webových stránkách.
Oblíbený dotační program se po dvou letech dočkal další aktualizace, od února bude otevřený širší skupině žadatelů. Program přináší nové výhody, jako jsou finanční zálohy předem nebo nabídka výhodného úvěru. Co všechno kryje dotace a jaké podmínky musíte splnit? Čtěte dál.
Provoz každé domácnosti přirozeně něco stojí. Často je to ale mnohem víc, než je potřeba. Některé výdaje můžeme poměrně snadno snížit. Přesvědčili jsme se o tom v období drahých energií, kdy zkrátka bylo třeba začít šetřit. Tak pojďme kouknout na pár věcí, které možná můžete změnit i vy.
Jak už dobře víme, konečné sazby elektřiny a plynu neovlivňuje jen silová cena energií na burze, se kterou pracuje dodavatel energií, ale také distribuční poplatky. Platíme je distributorovi, který z nich spravuje přenosovou soustavu a jističe na odběrných místech nebo přispívá k budování obnovitelných zdrojů energie. Regulovanou složku cen každoročně stanovuje Energetický regulační úřad (ERÚ) – a ten právě před pár dny odtajnil sazby na příští rok.
Kam se obrátit, pokud zjistím výpadek elektřiny?
Kde a jak zjistím odstávky elektřiny?