Nízkého tarifu lze využívat v případě, kdy domácnost elektrickou energií topí nebo ohřívá vodu.
Nízkého tarifu lze využívat v případě, kdy domácnost elektrickou energií topí nebo ohřívá vodu. Tehdy se lze přihlásit k odběru energie za tzv. nízkého tarifu. Nízkému tarifu se dříve říkalo noční proud, tento tarif se ve skutečnosti nespíná jen v noci, ale kdykoliv během dne, když jsou k tomu v síti vhodné podmínky. Jeho spínání řídí na dálku distributor elektrické energie a reaguje tak na přebytky elektrické energie v síti.
V Česku operují desítky dodavatelů elektřiny a plynu – od těch nejmenších firem s pár stovkami zákazníků až po obry typu ČEZ, Innogy nebo E.ON. Jaký je rozdíl mezi tradičním a alternativním dodavatelem, kdo má nejvíc odběrných míst a jak se zákaznická báze měnila v loňském roce?
Pokud vlastníte byt a jste členem společenství vlastníků jednotek (SVJ), pak se vás kromě plateb za energie spotřebované ve vašem bytě týkají také související náklady za společné prostory. Co přesně to znamená a jak lze tyto platby efektivně snížit?
Každý odběratel elektřiny je zařazen do určité distribuční sazby, a to na základě toho, jaké spotřebiče využívá a jak často elektřinu odebírá. V jakých případech je možné distribuční sazbu změnit? A jak to provést?
Co je to revizní zpráva?