Potřebujete si vylepšit vaše bydlení a sháníte půjčku na rekonstrukci? Zajištění bydlení je tím nejrozumnějším důvodem, proč se zadlužit. Bydlet se zkrátka musí a pokud nebudete váš domov udržovat v dobrém stavu, bude investice do něj stále dražší.
Pokud je nutné vaše bydlení opravit a vylepšit a vy nedisponujete potřebnou částkou, nezbude vám než si sjednat půjčku na rekonstrukci. Jako úvěr na rekonstrukci můžete čerpat buď účelovou, nebo neúčelovou půjčku. Jaký druh úvěru na rekonstrukci domu, nebo bytu je vhodný právě pro vás? Záleží na tom, jak vysoký úvěr na rekonstrukci požadujete. Pokud plánujete skutečně zásadní přestavbu a plánujete úvěr na rekonstrukci v hodnotě několika milionů, zprostředkujeme vám účelový úvěr se zajištěním. Pokud jde o menší rekonstrukci, vystačíte s neúčelovým spotřebitelským úvěrem bez zajištění. Tyto úvěry se poskytují v dostatečné výši, například Raiffeisenbank poskytuje úvěry na rekonstrukci bez zajištění až do hodnoty jednoho milionu korun. Jaký je rozdíl mezi účelovým a neúčelovým úvěrem? Zatímco neúčelový úvěr můžete čerpat a až tehdy se rozhodnout, na co jej využijete, při sjednávání účelového úvěru, jako například úvěru na rekonstrukci, dokladujete, na co úvěr čerpáte. V případě úvěru na rekonstrukci například dokládáte účel úvěru fakturami, kterými hradíte materiál a práci na rekonstrukci.
Je pouze na vás, co hodláte přestavovat a zda budete čerpat úvěr na rekonstrukci domu, nebo bytu. Důležitá je pouze částka, kterou si potřebujete vypůjčit a počet měsíců, po které chcete váš úvěr na rekonstrukci splácet.
Použití naší kalkulačky půjček je velmi snadné. Zadáte částku, kterou si hodláte půjčit a také počet měsíců, po které byste ji chtěli splácet. Půjčit si můžete v řádu desetitisíců, až milionů, splácet můžete několik měsíců, nebo let. Díky kalkulačce zjistíte, které úvěry na rekonstrukci pro vás přicházejí do úvahy. O tuto půjčku lze následně online zažádat. Banka vás vyzve k doložení všech důležitých dokumentů, i ty lze zaslat prostřednictvím internetu. Půjčka na rekonstrukci online vám tak šetří čas, není třeba kamkoliv docházet, vše se děje na dálku.
Výběr půjčky na rekonstrukci se řídí podle částky, kterou na rekonstrukci budete potřebovat, dále doby, po kterou chcete půjčku splatit a úroku, který vám banka nabídne. U každé půjčky si pečlivě prohlédněte podmínky splácení, například to, zda můžete půjčku na rekonstrukci předčasně splatit.
Co je to flexibilní půjčka Cofidis?
DTI a DSTI
Je možné získat hypoteční úvěr, když mám záznam v registru?
Co je to úvěr?
Úvěr je služba, při které si dlužník vypůjčí peníze od věřitele s dohodnutým úrokem.
Co je to upomínka?
Mohu žádat o hypotéku, když mám pracovní smlouvu na dobu určitou?
Je možné již splacené peníze u Home Credit opět využít?
Je možné hypotékou financovat nemovitost v zahraničí?
Co je to kontokorent?
Je možné si po refinancování hypotéky odečítat zaplacené úroky z daní?
Jaký je rozdíl mezi konsolidací a refinancováním?
Konsolidace je sloučení více půjček, refinancovat můžete i jednu půjčku za výhodnějších podmínek.
Kolik si u ČSOB můžu půjčit?
U ČSOB si můžete s Půjčkou na cokoliv půjčit až 800 000 Kč, u Půjčky na bydlení až 1 000 000 Kč.
Co je to inkaso?
Co je to bankovní účet?
Půjčka na fotovoltaiku
Půjčku na pořízení fotovoltaiky nabízí několik institucí:
P2P půjčky - co to je?
Jde o půjčování lidem přímo od lidí za pomocí zprostředkovatele a online platformy.
Refinancování úvěru
Refinancování úvěru zabezpečí úvěr za lepších podmínek.
Je možné prodat nemovitost, na které má banka zástavní právo?
Je možné převzít hypoteční úvěr?
Co je to DTI (Debt To Income)
Co je to DSTI (Debt Service To Income)
BRKI, NRKI, SOLUS
Co jsou to P2P půjčky?
Jde o půjčky, které neposkytuje banka, nebo jiná velká organizace, ale na které se skládají střadatelé. Peer to peer označuje poměr "rovný s rovným".
Je možné provádět mimořádné splátky v průběhu fixace?
Každý poskytovatel půjčky má ze zákona povinnost ověřit si úvěruschopnost žadatele. Pokud to neudělá, může být úvěrová smlouva prohlášena za neplatnou. Co přesně to znamená a na koho se obrátit?
Ceny českých nemovitostí dál rostou a například v Praze už je pořízení vlastního bydlení nebo investičního bytu pro mnoho lidí nedosažitelnou metou. Není proto divu, že do hledáčku mnoha investorů se dostávají zahraniční trhy. Samozřejmě záleží na lokalitě, nicméně na mnoha místech pořídíte nemovitost za příznivější cenu.
Měníte si hotovost před cestou, spoléháte se na zahraniční směnárnu, vybíráte místní měnu z bankomatu nebo platíte zásadně kartou? Všechny jmenované způsoby platby mají společný rys: jedná se o směnu peněz zahrnující směnný kurz mezi českou korunou a cizí měnou. Jaké jsou výhody a úskalí jednotlivých forem placení? Na co si dát pozor při placení v cizině? To se dozvíte v dnešním článku.