Kontokorent neboli kontokorentní úvěr je doplněk k běžnému účtu, umožňující čerpat peníze, které klient ve skutečnosti nemá na svém účtě. Banka klientovi dovoluje "jít do mínusu" pomocí prostředků, které mu půjčí. Umožňuje zaplatit nečekaný výdaj, aniž by bylo nutné sjednávat si klasickou půjčku.
Zní to ideálně? Je potřeba zmínit, že pokud máte k účtu sjednaný kontokorent, nahlíží na vás banka automaticky jako na dlužníka a snižuje vaši bonitu, což hraje proti vám třeba při sjednání hypotéky. Úroková sazba se pohybuje kolem 15-20 % p. a.
Každý poskytovatel půjčky má ze zákona povinnost ověřit si úvěruschopnost žadatele. Pokud to neudělá, může být úvěrová smlouva prohlášena za neplatnou. Co přesně to znamená a na koho se obrátit?
Ceny českých nemovitostí dál rostou a například v Praze už je pořízení vlastního bydlení nebo investičního bytu pro mnoho lidí nedosažitelnou metou. Není proto divu, že do hledáčku mnoha investorů se dostávají zahraniční trhy. Samozřejmě záleží na lokalitě, nicméně na mnoha místech pořídíte nemovitost za příznivější cenu.
Měníte si hotovost před cestou, spoléháte se na zahraniční směnárnu, vybíráte místní měnu z bankomatu nebo platíte zásadně kartou? Všechny jmenované způsoby platby mají společný rys: jedná se o směnu peněz zahrnující směnný kurz mezi českou korunou a cizí měnou. Jaké jsou výhody a úskalí jednotlivých forem placení? Na co si dát pozor při placení v cizině? To se dozvíte v dnešním článku.
Nabízí Cofidis k půjčce i pojištění úvěru?
Jak získám u Raiffeisenbank bonusovou sazbu?