Kontokorent neboli kontokorentní úvěr je doplněk k běžnému účtu, umožňující čerpat peníze, které klient ve skutečnosti nemá na svém účtě. Banka klientovi dovoluje "jít do mínusu" pomocí prostředků, které mu půjčí. Umožňuje zaplatit nečekaný výdaj, aniž by bylo nutné sjednávat si klasickou půjčku.
Zní to ideálně? Je potřeba zmínit, že pokud máte k účtu sjednaný kontokorent, nahlíží na vás banka automaticky jako na dlužníka a snižuje vaši bonitu, což hraje proti vám třeba při sjednání hypotéky. Úroková sazba se pohybuje kolem 15-20 % p. a.
Konec léta definitivně potvrdil dlouho očekávané oživení realitního trhu. Srpen lámal rekordy v mnoha ohledech a meziroční růst vystřelil na hodnotu 130 %. V září sice přišlo jisté ochlazení, přesto je trend jasný. Zájem o hypotéky skutečně roste. A to přesto, že úrokové sazby se po více než dvou letech dostaly jen lehce pod 5 %. Vyplývá to z údajů ČBA Hypomonitoru, který pracuje s daty všech českých bank a stavebních spořitelen poskytujících hypotéky.
Prémiové účty lákají klienty řadou výhod, včetně bezplatných výběrů v Česku i zahraničí, atraktivnějších úrokových sazeb na spořicích účtech nebo volných vstupů do letištních salonků. Lákají je dokonce tak moc, že někteří neváhají podmínky bank tak trochu obcházet. Právě na takové případy si teď posvítila ČSOB.
Čerpání hypotéky je důležitým životním rozhodnutím – a také velkým závazkem. Snad úplně každý si proto přeje, aby celý proces proběhl rychle a hladce. Aby se takové přání stalo skutečností, je třeba vyhnout se některým chybám. Pojďme kouknout na ty nejčastější, ať jste na žádost o hypotéku dobře připraveni.
Nabízí Cofidis k půjčce i pojištění?
Jaké budu platit sankce při zpožděné splátce u ČS?