Asistenční služby jsou většinou součástí cestovního pojištění automaticky. Je ale dobré se přesvědčit, že vaše pojištění opravdu asistenční službu zahrnuje.
Pokud se vám stane úraz nebo onemocníte, asistenční služba vám poradí, co máte dělat, na co máte z pojištění nárok nebo na jaké zdravotnické zařízení se obrátit. Rovněž vám může pomoci v komunikaci s lékaři, pokud se s nimi nedokážete domluvit kvůli jazykové bariéře. Operátoři asistenční služby ovládají též cizí jazyky.
Telefonní číslo na asistenční službu je dobré si uložit a mít ho na dovolené pokud možno vždy u sebe. Většinou ho najdete napsané na kartičce, kterou k cestovnímu pojištění obdržíte od pojišťovny.
Asistenční služby zajišťují pro pojišťovny buď specializované firmy, nebo má pojišťovna vlastní asistenční službu.
Vystačí nám zásoby plynu na celou topnou sezónu? Tuto otázka si pokládá řada těch, kteří se v aktuální nepřehledné situaci alespoň trochu vyznají. Po zastavení dodávek ruského plynu přes Ukrajinu se totiž přestaly doplňovat zásobníky. A zásoby se ztenčují. Není třeba panikařit, přesto je dobré vědět, jak to se skladovými zásobami vypadá a co by odběratelé měli dělat.
Internet se stal nedílnou součástí našich každodenních životů. Ať už pracujeme z domova, využíváme online úložiště nebo si jen chceme pustit film na streamovací platformě, bez internetu se neobejdeme. A na rychlosti tady skutečně záleží, protože jen málokdo se spokojí s dlouhým načítáním dokumentů nebo videem v mizerné kvalitě. Jak to tedy s rychlostí internetu vypadá u nás a ve světě?
Sdílení hesla s kamarády je asi ten nejjednodušší způsob, jak se vyhnout placení. Lze to udělat legálně? Které streamovací služby nabízí bezplatná zkušební období? Jak jednoduše a legálně ušetřit desítky procent za předplatné? A jsou vůbec roční tarify výhodnější než ty měsíční? Na všechny tyto otázky najdete odpovědi v tomto článku.