Ano, můžete. V rámci pojištění nemovitostí může pojistka zahrnovat rodinný, činžovní či bytový dům, byt v osobním vlastnictví, rekreační objekt, garáž nebo půdní vestavbu. Pojistit lze také objekty s hlavním objektem související, například kůlnu, bazén, studnu, plot nebo skleník. Do pojistky lze také zahrnout i nově zahájenou stavbu včetně stavebního materiálu. Pojištění kryje širokou škálu rizik, mezi které patří krádež, loupež, vloupání, vandalismus nebo škody způsobené živelnými událostmi.
Můžu pojistit rozestavěnou nemovitost?
Jak vypovím starou smlouvy pojištění nemovitosti?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Noví majitelé bytů či domů mnohdy v začátcích tápou. Je tolik věcí, které je třeba zařídit. Jednou z nich je výběr dodavatele energií. Pokud si jím noví majitelé nejsou jisti, pak se často „upíší“ tomu, kdo v místě připojení provozuje distribuční síť. Ne vždy to ale bývá nejlepší volba – zvlášť když vezmeme v potaz, kolik možností dnes trh nabízí a jak se může pečlivý výběr dodavatele vyplatit. Tak jak správně vybírat dodavatele a na co si dát pozor v závislosti na typu nemovitosti?
Konec léta definitivně potvrdil dlouho očekávané oživení realitního trhu. Srpen lámal rekordy v mnoha ohledech a meziroční růst vystřelil na hodnotu 130 %. V září sice přišlo jisté ochlazení, přesto je trend jasný. Zájem o hypotéky skutečně roste. A to přesto, že úrokové sazby se po více než dvou letech dostaly jen lehce pod 5 %. Vyplývá to z údajů ČBA Hypomonitoru, který pracuje s daty všech českých bank a stavebních spořitelen poskytujících hypotéky.
Plánujete se jet prohřát do maďarských termálů nebo strávit adventní víkend v Budapešti? Pokud vyrážíte na dovolenou autem, budete potřebovat maďarskou dálniční známku. Na kolik vás vyjde, kde ji seženete a na co si v provozu dávat pozor?