Co když nezaplatím povinné ručení?

Povinné ručení je pojištění jehož uzavření ukládá zákon, proto se rozhodně nevyplatí jezdit na silnici bez povinného ručení. Pokud byste způsobili nehodu, náhradu škody platíte z vlastní kapsy a ještě vás čeká správní řízení.

Jedná-li se o první platbu povinného ručení, datumu splatnosti je vždy uvedeno na smlouvě. Smlouvu stvrdíte prvním zaplacením, pokud nedodžíte datum splatnosti, smlouva není uzavřená a vozidlo je nepojištěné. To je situace, které je potřeba se vyhnout za každou cenu. Za nepojištěné dny zaplatíte pokutu České kanceláři pojistitelů.

Pokud se nejedná o první platbu, je nejlepší s pojišťovnou komunikovat. Zpoždění v rámci dnů pravděpodobně nebudou řešit, maximánlně vám přijde upomínka na menší částku. Pokud byste nezaplatili déle, pojišťovna vám oznámí lhůtu do které musíte zaplatit, po uplynutí této lhůty vám pojištění vypoví a vozidlo zůstane nepojištěné.



Podobné často kladené otázky

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Fixovat, nebo nefixovat ceny energií v roce 2025?

Fixovat, nebo nefixovat ceny energií v roce 2025?

Velcí dodavatelé v loňském roce několikrát zlevňovali a mluví i o dalším poklesu cen, výrazněji pak nerostly ani distribuční poplatky. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že se vyplatí mít nefixované ceny a užívat si dalších poklesů v reálném čase. Je tam ovšem jedno velké ALE. Ani po zlevnění se zákazníci se smlouvou na dobu neurčitou nedostali na sazby, které mají domácnosti s fixovanými cenami.

Přejít na detail článku
Alkohol za volantem nebo na sjezdovce: Pravidla v roce 2025

Alkohol za volantem nebo na sjezdovce: Pravidla v roce 2025

Zima, sníh, sluníčko a aperol nebo bombardino na alpských svazích. Co může být lepšího? Jenže s výletem do hor se často pojí i doprava autem a následné lyžování. A u obou těchto aktivit už může být s drinkem problém. Tak si pojďme zopakovat, co si můžete dovolit v Česku nebo zahraničí, aniž byste zbytečně riskovali.

Přejít na detail článku
Android, nebo iOS?

Android, nebo iOS?

Každý operační systém má své příznivce i odpůrce. Často se pak vedou boje o to, který je skutečně lepší nebo jestli se vyplatí přechod z Androidu na iOS. To je na jednu stranu velmi subjektivní záležitost, protože každému přirozeně vyhovuje něco jiného, našlo by se ale i pár zcela objektivních odlišností, které při výběru mohou pomoci. Tak na ně pojďme kouknout.

Přejít na detail článku