Pojištění majetku je souhrnné označení pro několik odvětví neživotního pojištění. Všechna odvětví jsou upravena v Občanském zákoníku. Při těchto pojištěních poskytuje pojišťovna pojistnou ochranu majetku v případě, že dojde k jeho zničení, poškození nebo odcizení.
V rámci pojištění majetku rozlišujeme pojištění nemovitosti, které kryje škody na nemovitosti jako takové, a pojištění domácnosti, tedy pojištění vybavení a cenností, které máte doma. Cena pojištění majetku se odvíjí od rozsahu krytí a pojistné částky.
Do pojištění movitých věcí spadá veškerý majetek, který není pevnou součástí vaší nemovitosti. Bývá proto daleko různorodější. Pojistit si můžete v podstatě jakýkoli majetek – ať už jde o vybavení domácnosti, garáže, domácí mazlíčky nebo hospodářská zvířata, sportovní vybavení nebo například notebook, který s sebou nosíte každý den do práce.
Můžu pojistit rozestavěnou nemovitost?
Můžu si pojistit i garáž/kůlnu v rámci nemovitosti?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Vánoce jsou pro mnoho prodejců skutečnými žněmi – a platí to nejen o těch, kteří nabízejí dárky a další zboží. I ve světě služeb se setkáme s akčními nabídkami, které lákají k nákupu. Předvánoční období je totiž ideální dobou na získávání plusových bodů v pomyslné soutěži o nejlepšího mobilního operátora. Tak co si letos připravila trojice těch největších? Pojďme na to kouknout.
Noví majitelé bytů či domů mnohdy v začátcích tápou. Je tolik věcí, které je třeba zařídit. Jednou z nich je výběr dodavatele energií. Pokud si jím noví majitelé nejsou jisti, pak se často „upíší“ tomu, kdo v místě připojení provozuje distribuční síť. Ne vždy to ale bývá nejlepší volba – zvlášť když vezmeme v potaz, kolik možností dnes trh nabízí a jak se může pečlivý výběr dodavatele vyplatit. Tak jak správně vybírat dodavatele a na co si dát pozor v závislosti na typu nemovitosti?
Konec léta definitivně potvrdil dlouho očekávané oživení realitního trhu. Srpen lámal rekordy v mnoha ohledech a meziroční růst vystřelil na hodnotu 130 %. V září sice přišlo jisté ochlazení, přesto je trend jasný. Zájem o hypotéky skutečně roste. A to přesto, že úrokové sazby se po více než dvou letech dostaly jen lehce pod 5 %. Vyplývá to z údajů ČBA Hypomonitoru, který pracuje s daty všech českých bank a stavebních spořitelen poskytujících hypotéky.