Výpověď smlouvy provádějte vždy písemně. Předejte ji pojišťovně, zašlete doporučenou poštou nebo využijte k tomu určený formulář. Výpovědní lhůta je 6 týdnů a pojištění nezanikne ihned po uplynutí výpovědní lhůty, nýbrž až na konci pojistného období, ve kterém skončí výpovědní doba. Pojišťovna má zároveň právo na zaplacení pojistného až do samotného zániku pojištění. V případě nejasností vám rádi poradíme.
Výpověď ke konci pojistného období
Výpověď do 2 měsíců od uzavření smlouvy
Výpověď do 3 měsíců ode dne oznámení vzniku pojistné události
Zánik pojištění dohodou
Výpověď z důvodu stěhování/prodeje
Výpověď z důvodu navýšení pojistného
Nejen finanční pokuty straší řidiče. Za vážnější přestupky, které ohrožují bezpečnost silničního provozu, se udělují body a občas také sbírají řidičáky. Které přestupky jsou ty nejvážnější, jak funguje vybodování a co musíte splnit pro znovuzískání řidičského oprávnění? Vše se dozvíte v následujících odstavcích.
AKTUALIZOVÁNO 6. 1. 2025: Oznámila vám vaše pojišťovna zdražení povinného ručení? A věděli jste, že se proti tomu můžete ohradit? Právě zvýšení pojistného ze strany pojišťovny je jedním z důvodů, které mohou vést k předčasnému ukončení pojistky.
Pojistné smlouvy dokáží svou složitostí a výlukami pěkně zamotat hlavu nejednomu z nás. Často až po pojistné události zjišťujeme, že smlouva bohužel nebyla nastavena dobře a pojišťovna tak odmítá vyplatit pojistné plnění dle našich představ. Naštěstí známe někoho, kdo se v takových případech dobře orientuje a s řešením sporu vám pomůže.
Co kryje a nekryje povinné ručení?
Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?