Občas si lidé pletou dva druhy pojištění- domácnosti a nemovitosti. Pokud jde o pojištění nemovitosti, to kryje škody pouze způsobené na samotné nemovitosti- tedy zdi, podlahu, stropy, zárubně a tak dále. Tedy věci, které jsou v domácnosti napevno přidělané.
Pojištění domácnosti oproti tomu kryje vybavení. Tedy naopak věci, co nejsou natvrdo přimontované, jako je pohovka, závěsy nebo televize.
Pozor však na výjimky. Jsou totiž pojišťovny, které například podlahu zařazují do pojištění domácnosti a naopak některé mobilní předměty naopak do pojištění nemovitosti. U předmětů, kde je třeba si dávat pozor, kam vlastně spadají, se jedná například o kuchyňské linky, vestavné spotřebiče a nábytek nebo různé závěsné skříňky.
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Co kryje a nekryje povinné ručení?
Z čeho se skládá cena povinného ručení?
Noví majitelé bytů či domů mnohdy v začátcích tápou. Je tolik věcí, které je třeba zařídit. Jednou z nich je výběr dodavatele energií. Pokud si jím noví majitelé nejsou jisti, pak se často „upíší“ tomu, kdo v místě připojení provozuje distribuční síť. Ne vždy to ale bývá nejlepší volba – zvlášť když vezmeme v potaz, kolik možností dnes trh nabízí a jak se může pečlivý výběr dodavatele vyplatit. Tak jak správně vybírat dodavatele a na co si dát pozor v závislosti na typu nemovitosti?
Konec léta definitivně potvrdil dlouho očekávané oživení realitního trhu. Srpen lámal rekordy v mnoha ohledech a meziroční růst vystřelil na hodnotu 130 %. V září sice přišlo jisté ochlazení, přesto je trend jasný. Zájem o hypotéky skutečně roste. A to přesto, že úrokové sazby se po více než dvou letech dostaly jen lehce pod 5 %. Vyplývá to z údajů ČBA Hypomonitoru, který pracuje s daty všech českých bank a stavebních spořitelen poskytujících hypotéky.
Plánujete se jet prohřát do maďarských termálů nebo strávit adventní víkend v Budapešti? Pokud vyrážíte na dovolenou autem, budete potřebovat maďarskou dálniční známku. Na kolik vás vyjde, kde ji seženete a na co si v provozu dávat pozor?