Zálohy na elektřinu se musí povinně platit každý měsíc. Dodavatelé energií je raději stanovují vyšší, aby nemuseli řešit nedoplatky. Pokud se stěhujete do nového, pak si zálohy nastavíte dle svého uvážení. Pokud si přihlašujete k odběrnému místu, kde se už elektřina odebírála, zálohy vám nastaví distributor podle předchozího odběru. Pokud se zálohou nesouhlasíte, můžete ji do jisté míry změnit. U každého dodavatele se ale postup liší. Například společnost ČEZ výši záloh stanoví v určitém rozmezí, většinou zhruba + - 10 % od navrhované zálohy. Jiné společnosti nechají zálohy na vás a to i s rizikem, že bude vaše spotřeba vyšší, než jste předpokládali, a vy budete doplácet. Pokud chcete cenu záloh změnit, můžete dodavatele kontaktovat osobně, poštou nebo přes klientskou zónu.
Ceníky DPI: Jaké jsou ceny dodavatelů poslední instance?
Oznámila vám vaše pojišťovna zdražení povinného ručení? A věděli jste, že se proti tomu můžete ohradit? Právě zvýšení pojistného ze strany pojišťovny je jedním z důvodů, které mohou vést k předčasnému ukončení pojistky.
Oblíbený dotační program se po dvou letech dočkal další aktualizace, od února bude otevřený širší skupině žadatelů. Program přináší nové výhody, jako jsou finanční zálohy předem nebo nabídka výhodného úvěru. Co všechno kryje dotace a jaké podmínky musíte splnit? Čtěte dál.
Informace o snížení cen energií se na nás valí ze všech stran a špatné zprávy nepřinesl ani ERÚ, který každoročně rozhoduje o výši distribučních poplatků. Ty v případě elektřiny vzrostou průměrně jen o 1,4 %. Pořád tu ale budeme mít domácnosti, které zaplatí víc, než musí. Čím to je a jak si zajistit lepší ceny?