Povinné ručení je pojištění jehož uzavření ukládá zákon, proto se rozhodně nevyplatí jezdit na silnici bez povinného ručení. Pokud byste způsobili nehodu, náhradu škody platíte z vlastní kapsy a ještě vás čeká správní řízení.
Jedná-li se o první platbu povinného ručení, datumu splatnosti je vždy uvedeno na smlouvě. Smlouvu stvrdíte prvním zaplacením, pokud nedodžíte datum splatnosti, smlouva není uzavřená a vozidlo je nepojištěné. To je situace, které je potřeba se vyhnout za každou cenu. Za nepojištěné dny zaplatíte pokutu České kanceláři pojistitelů.
Pokud se nejedná o první platbu, je nejlepší s pojišťovnou komunikovat. Zpoždění v rámci dnů pravděpodobně nebudou řešit, maximánlně vám přijde upomínka na menší částku. Pokud byste nezaplatili déle, pojišťovna vám oznámí lhůtu do které musíte zaplatit, po uplynutí této lhůty vám pojištění vypoví a vozidlo zůstane nepojištěné.
Co když mě nabourá nepojištěné auto?
Kde vzít záznam o dopravní nehodě?
Co se stane s pojištěním, když změním registrační značku?
Vánoce jsou pro mnoho prodejců skutečnými žněmi – a platí to nejen o těch, kteří nabízejí dárky a další zboží. I ve světě služeb se setkáme s akčními nabídkami, které lákají k nákupu. Předvánoční období je totiž ideální dobou na získávání plusových bodů v pomyslné soutěži o nejlepšího mobilního operátora. Tak co si letos připravila trojice těch největších? Pojďme na to kouknout.
Noví majitelé bytů či domů mnohdy v začátcích tápou. Je tolik věcí, které je třeba zařídit. Jednou z nich je výběr dodavatele energií. Pokud si jím noví majitelé nejsou jisti, pak se často „upíší“ tomu, kdo v místě připojení provozuje distribuční síť. Ne vždy to ale bývá nejlepší volba – zvlášť když vezmeme v potaz, kolik možností dnes trh nabízí a jak se může pečlivý výběr dodavatele vyplatit. Tak jak správně vybírat dodavatele a na co si dát pozor v závislosti na typu nemovitosti?
Konec léta definitivně potvrdil dlouho očekávané oživení realitního trhu. Srpen lámal rekordy v mnoha ohledech a meziroční růst vystřelil na hodnotu 130 %. V září sice přišlo jisté ochlazení, přesto je trend jasný. Zájem o hypotéky skutečně roste. A to přesto, že úrokové sazby se po více než dvou letech dostaly jen lehce pod 5 %. Vyplývá to z údajů ČBA Hypomonitoru, který pracuje s daty všech českých bank a stavebních spořitelen poskytujících hypotéky.