Na rozdíl od povinného ručení je havarijní pojištění volitelné. Jeho účelem je krýt škody, které vznikly na majetku pojistníka, konkrétně na jeho vozidle, nebo které utrpěl v důsledku provozu svého vozidla. Pokud škoda na vozidla vznikla kvůli chybě druhé osoby, pak se kryje z jeho povinného ručení. Ke škodě na vozidle může dojít nejenom kvůli havárii, ale také kvůli jeho odcizení, zničení, nebo poškození živlem a zásahem další osoby. Podle konkrétních produktů jednotlivých pojišťoven si lze vybrat kombinace těchto rizik, případně zvolit pojištění proti všem rizikům. Jako doplněk k havarijnímu pojištění lze zvolit připojištění, které může krýt například poškození čelního skla, přepravovaná zavazadla, nebo náklad, zdraví přepravovaných osob, nebo asistenční služby.
Výše pojistného odráží právě zvolená rizika, ale také typ, stáří a stav vozidla, zvolenou spoluúčast, bydliště pojistníka, frekvence platby, zvolená spoluúčast a to, zda se pojistník v minulosti podílel na nehodě.
Můžu pojistit rozestavěnou nemovitost?
Můžu si pojistit i garáž/kůlnu v rámci nemovitosti?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Vánoce jsou pro mnoho prodejců skutečnými žněmi – a platí to nejen o těch, kteří nabízejí dárky a další zboží. I ve světě služeb se setkáme s akčními nabídkami, které lákají k nákupu. Předvánoční období je totiž ideální dobou na získávání plusových bodů v pomyslné soutěži o nejlepšího mobilního operátora. Tak co si letos připravila trojice těch největších? Pojďme na to kouknout.
Noví majitelé bytů či domů mnohdy v začátcích tápou. Je tolik věcí, které je třeba zařídit. Jednou z nich je výběr dodavatele energií. Pokud si jím noví majitelé nejsou jisti, pak se často „upíší“ tomu, kdo v místě připojení provozuje distribuční síť. Ne vždy to ale bývá nejlepší volba – zvlášť když vezmeme v potaz, kolik možností dnes trh nabízí a jak se může pečlivý výběr dodavatele vyplatit. Tak jak správně vybírat dodavatele a na co si dát pozor v závislosti na typu nemovitosti?
Konec léta definitivně potvrdil dlouho očekávané oživení realitního trhu. Srpen lámal rekordy v mnoha ohledech a meziroční růst vystřelil na hodnotu 130 %. V září sice přišlo jisté ochlazení, přesto je trend jasný. Zájem o hypotéky skutečně roste. A to přesto, že úrokové sazby se po více než dvou letech dostaly jen lehce pod 5 %. Vyplývá to z údajů ČBA Hypomonitoru, který pracuje s daty všech českých bank a stavebních spořitelen poskytujících hypotéky.