Vozidlo bez povinného ručení nesmí vjíždět na komunikace. Pokud při silniční kontrole policista zjistí, že pro vozidlo nikdo neuzavřel pojištění, může jeho majiteli či provozovateli uložit pokutu 5 000 až 40 000 korun. Povinné ručení se běžně dokazuje tzv. zelenou kartou, kterou je při kontrole řidič povinen předložit. Připomeňme, že pokuta mu hrozí i tehdy, pokud kartu předložit nemůže. Tehdy mu hrozí pokuta 1500 až 3000 korun. Pokud vozidlo neprovozujete, neplatíte povinné ručení a značky jste neodevzdali do depozitu, můžete zaplatit na pokutě až 20 000 korun. Pokud byste s nepojištěným vozidlem havarovali, budete hradit veškeré škody, které kvůli havárii vzniknou.
Co kryje a nekryje povinné ručení?
Z čeho se skládá cena povinného ručení?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Vystačí nám zásoby plynu na celou topnou sezónu? Tuto otázka si pokládá řada těch, kteří se v aktuální nepřehledné situaci alespoň trochu vyznají. Po zastavení dodávek ruského plynu přes Ukrajinu se totiž přestaly doplňovat zásobníky. A zásoby se ztenčují. Není třeba panikařit, přesto je dobré vědět, jak to se skladovými zásobami vypadá a co by odběratelé měli dělat.
Internet se stal nedílnou součástí našich každodenních životů. Ať už pracujeme z domova, využíváme online úložiště nebo si jen chceme pustit film na streamovací platformě, bez internetu se neobejdeme. A na rychlosti tady skutečně záleží, protože jen málokdo se spokojí s dlouhým načítáním dokumentů nebo videem v mizerné kvalitě. Jak to tedy s rychlostí internetu vypadá u nás a ve světě?
Sdílení hesla s kamarády je asi ten nejjednodušší způsob, jak se vyhnout placení. Lze to udělat legálně? Které streamovací služby nabízí bezplatná zkušební období? Jak jednoduše a legálně ušetřit desítky procent za předplatné? A jsou vůbec roční tarify výhodnější než ty měsíční? Na všechny tyto otázky najdete odpovědi v tomto článku.