Pokud se chystáte změnit dodavatele je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem. V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržet zákonem danou výpovědní lhůtu – 3 měsíce. Výpovědní lhůta se počítá od prvního dne následujícího měsíce od podání výpovědi. Po tuto dobu budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele. Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době (když je výpovědní doba 1 měsíc, musíte podat výpověď nejpozději 1 měsíc před koncem závazku). Pokud byste to nestihli, smlouva se vám automaticky prodlouží.
Nepřijdu při častých změnách dodavatelů energií o bonusy?
Kdy platím při změně dodavatele sankce?
Budu muset k dnešnímu dodavateli jít a zažít ty trapné chvilky při rušení smlouvy?
Každý poskytovatel půjčky má ze zákona povinnost ověřit si úvěruschopnost žadatele. Pokud to neudělá, může být úvěrová smlouva prohlášena za neplatnou. Co přesně to znamená a na koho se obrátit?
Ačkoli oproti covidovým rokům doba strávená u televizních obrazovek v českých domácnostech mírně klesla, pořád přesahuje tři hodiny denně. Kdy sledovanost výrazně roste a jaké pořady patří mezi nejoblíbenější?
Ceny českých nemovitostí dál rostou a například v Praze už je pořízení vlastního bydlení nebo investičního bytu pro mnoho lidí nedosažitelnou metou. Není proto divu, že do hledáčku mnoha investorů se dostávají zahraniční trhy. Samozřejmě záleží na lokalitě, nicméně na mnoha místech pořídíte nemovitost za příznivější cenu.