Ano, převzetí hypotečního úvěru je možné, a tento proces se nazývá převzetí (nebo převod) hypotéky. Převzetí hypotéky znamená, že nový dlužník (kupující nemovitosti) převezme stávající hypoteční úvěr od původního dlužníka (prodávajícího nemovitosti). Tento proces může být výhodný pro obě strany, zvláště pokud původní úvěr má výhodnější podmínky, než jaké jsou momentálně dostupné na trhu.
Pro převzetí hypotéky je obvykle potřeba:
Výhody převzetí hypotéky mohou zahrnovat:
Je důležité pečlivě zvážit všechny aspekty převzetí hypotéky a konzultovat tento krok s finančním poradcem nebo právníkem, aby byly všechny podmínky a potenciální rizika jasně pochopeny.
Mohu žádat o hypotéku, když mám pracovní smlouvu na dobu určitou?
Je možné hypotékou financovat nemovitost v zahraničí?
Je možné získat hypoteční úvěr, když mám záznam v registru?
Vánoce jsou pro mnoho prodejců skutečnými žněmi – a platí to nejen o těch, kteří nabízejí dárky a další zboží. I ve světě služeb se setkáme s akčními nabídkami, které lákají k nákupu. Předvánoční období je totiž ideální dobou na získávání plusových bodů v pomyslné soutěži o nejlepšího mobilního operátora. Tak co si letos připravila trojice těch největších? Pojďme na to kouknout.
Noví majitelé bytů či domů mnohdy v začátcích tápou. Je tolik věcí, které je třeba zařídit. Jednou z nich je výběr dodavatele energií. Pokud si jím noví majitelé nejsou jisti, pak se často „upíší“ tomu, kdo v místě připojení provozuje distribuční síť. Ne vždy to ale bývá nejlepší volba – zvlášť když vezmeme v potaz, kolik možností dnes trh nabízí a jak se může pečlivý výběr dodavatele vyplatit. Tak jak správně vybírat dodavatele a na co si dát pozor v závislosti na typu nemovitosti?
Konec léta definitivně potvrdil dlouho očekávané oživení realitního trhu. Srpen lámal rekordy v mnoha ohledech a meziroční růst vystřelil na hodnotu 130 %. V září sice přišlo jisté ochlazení, přesto je trend jasný. Zájem o hypotéky skutečně roste. A to přesto, že úrokové sazby se po více než dvou letech dostaly jen lehce pod 5 %. Vyplývá to z údajů ČBA Hypomonitoru, který pracuje s daty všech českých bank a stavebních spořitelen poskytujících hypotéky.