Cena pojištění, tedy výše pojistného, které se platí obvykle jednou ročně, závisí na mnoha faktorech. Mezi ty nejdůležitější můžeme zahrnout výši pojistné částky, tj. částky, na kterou je stavba pojištěna, a která bude v případě škody pojišťovnou vyplacena oprávněné osobě a způsob sjednaní pojištění tj. zda je pojištění uzavřeno na novou nebo časovou hodnotu. Dále typ pojištěné stavby - jedná-li se o rodinný dům, bytový dům, byt v bytovém domě, vedlejší objekt, garáž, aj. Svou roli hraje též umístění stavby, které se obvykle rozlišuje podle velikosti obce, v níž se stavba nachází. V neposlední řadě si dejte pozor na na rozsah sjednaného pojistného krytí - tj. na šíři rizik, na něž se pojištění vztahuje a na možné poskytnuté slevy.
Co kryje a nekryje povinné ručení?
Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Vystačí nám zásoby plynu na celou topnou sezónu? Tuto otázka si pokládá řada těch, kteří se v aktuální nepřehledné situaci alespoň trochu vyznají. Po zastavení dodávek ruského plynu přes Ukrajinu se totiž přestaly doplňovat zásobníky. A zásoby se ztenčují. Není třeba panikařit, přesto je dobré vědět, jak to se skladovými zásobami vypadá a co by odběratelé měli dělat.
Internet se stal nedílnou součástí našich každodenních životů. Ať už pracujeme z domova, využíváme online úložiště nebo si jen chceme pustit film na streamovací platformě, bez internetu se neobejdeme. A na rychlosti tady skutečně záleží, protože jen málokdo se spokojí s dlouhým načítáním dokumentů nebo videem v mizerné kvalitě. Jak to tedy s rychlostí internetu vypadá u nás a ve světě?
Sdílení hesla s kamarády je asi ten nejjednodušší způsob, jak se vyhnout placení. Lze to udělat legálně? Které streamovací služby nabízí bezplatná zkušební období? Jak jednoduše a legálně ušetřit desítky procent za předplatné? A jsou vůbec roční tarify výhodnější než ty měsíční? Na všechny tyto otázky najdete odpovědi v tomto článku.