Na jakém principu funguje solární elektrárna?
Solární elektrárna je zařízení, které pro výrobu energie využívá sluneční záření. Sluneční energii je možné získat přímo i nepřímo. Přímá metoda se získává přes fotovoltaické články a nepřímá přes sluneční sběrače. Tento způsob získávání energie je velice šetrný k životnímu prostředí. Nevýhodou je, že vyrobená energie je závislá na intenzitě slunečního záření. V České republice je vhodnou lokalitou pro solární elektrárny jižní Morava.
AKTUALIZOVÁNO 2.8.2023 | Pokud jste i vy, stejně jako mnoho lidí v posledních letech, rozhodnuti pro instalaci fotovoltaické elektrárny, popřípadě už ji máte, dříve či později budete stát před otázkou, jak nakládat s přebytečnou energií, kterou vaše solární panely mohou často produkovat. Především ve dnech, kdy je slunce silné a spotřeba energie v domácnosti nízká, mohou fotovoltaické systémy vyprodukovat podstatně více energie, než zvládnou spotřebovat. Existují v zásadě dvě možnosti, jak s tímto přebytkem naložit – buď ji prodávat zpět do sítě, nebo ukládat pro pozdější využití.
Trh se solárními elektrárnami zažívá v letošním roce doslova boom. Hlavním důvodem je skokové zvýšení cen energií. Pokud přemýšlíte o montáži fotovoltaických panelů, pečlivě zvažte, kterého dodavatele oslovíte. I ti největší se totiž mohou dostat do velkých finančních problému.
Ceny elektřiny se nabízejí v tarifech pro maloodběratele, což jsou domácnosti a menší firmy, a velkoodběratele, firmy, které potřebují elektřinu ke své výrobě. Jejich situace je v současné době velmi neradostná a některé firmy dokonce ohlásily, že kvůli vysoké ceně energií ukončí výrobu. Právě na ně cílí nový dodavatel elektřiny Sev.en Industry Supply.
Stejnosměrný proud
Stejnosměrný proud nemění v čase svůj směr.