Jak se bránit nabídce od EnergoŠmejdů?

Jak je rozeznat?

Nabídkám, které od nás obdržíte, můžete stoprocentně věřit. Na trhu bohužel působí mnoho společností, které nejsou seriózní. Na rozdíl od nás jim ale jde o krátkodobý výdělek a je jim přitom jedno, jestli je spotřebitel dlouhodobě spokojený. Podobné nedůvěryhodné nabídky lze naštěstí s trochou zkušeností lehce poznat. Může vám například zavolat někdo, o kom jste předtím v životě neslyšeli. Pokud netušíte, jak se dotyčný mohl dostat k vašemu telefonnímu číslu, zpozorněte. Zeptejte se ho, kde na údaje přišel. Jestli bude odpovídat mlhavě, slušně telefon co nejdříve ukončete. Dalším typickým fíglem energošmejdů je jednat pod jménem velké firmy, například společnosti ČEZ. Proto chtějte vždy vědět, jak se přesně jmenuje firma, kterou prodejce zastupuje. Nereagujte také na zprávy, že by váš dosavadní dodavatel energie měl zkrachovat a vy budete bez proudu a plynu. I kdyby se tak náhodou stalo, o dodávky přijít ze zákona nemůžete. A v neposlední řadě nepodepisujte nikdy novou smlouvu, pokud je v platnosti smlouva stávající. Smlouvu si vždy důkladně prostudujte a všechny případné nejasnosti si nechte do podrobna vysvětlit.

Podobné často kladené otázky

S tématem souvisí

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nezapomeňte na doklady ani na dálniční známky

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nezapomeňte na doklady ani na dálniční známky

Chorvatsko je mezi Čechy dlouhodobě velmi oblíbené a patří mezi nejčastější letní cíle. Desítky tisíc turistů sem přijíždějí za oblázkovými plážemi, ostrovy, na kterých často život plyne tak nějak pomaleji, historickými městy i přírodními a národními parky. Zvláště známá jsou Plitvická jezera, která by neměl vynechat žádný milovník filmů o Vinnetouovi. Tipů na výlety je ale všude dost. Teď se raději pojďme kouknout na to, co vás cestou čeká a na co byste ještě před odjezdem neměli zapomenout. Pro kuny už sice do směnárny nemusíte (od loňska v Chorvatsku platí euro), přesto je na pár věcí třeba myslet, abyste si užili skutečně bezstarostnou dovolenou.

Na jak dlouho fixovat cenu energií?

Na jak dlouho fixovat cenu energií?

Otázka, kterou dostáváme poměrně často. Když přijde na fixaci, řada zákazníků neví, jak se rozhodnout. Jestli vybrat smlouvu na dobu neurčitou, a nebo si cenu zafixovat na rok, dva či rovnou tři. Nepomáhá tomu ani nejistá situace, která na trhu s energiemi v posledních letech panovala a stále panuje. Odhadovat další vývoj je těžké, dodavatelé jsou spíše zdrženliví a zákazníci často zůstávají bezradní. Pojďme si to zkusit trochu vysvětlit a najít pro každého to nejvýhodnější.

Vyplatí se vám změna operátora? A jak probíhá?

Vyplatí se vám změna operátora? A jak probíhá?

Uvažujete o změně operátora? V první řadě záleží především na vaší motivaci. Pokud vám jde o lepší pokrytí nebo chcete mít stejného operátora jako další členové vaší rodiny, pak může být tento krok dobrou volbou. Jak to ale je v případě, že vám jde hlavně o cenu?