Elektrický přímotop

Přímotop je elektrospotřebič, který slouží k vytápění. Jeho výhodou je okamžité použití, sálá během chvilky poté, co ho zapnete. Nazývá se také elektrický konvektor od slova konvekce, tedy proudění. Přímotop totiž nasaje horký vzduch, ten pomocí spirály ohřeje a následně ho vyfoukne ven. Přímotopy jsou většinou přenosné elektrospotřebiče s nízkou pořizovací cenou, dlouhou životností a vysokou spotřebou. Celosezónní vytápění pomocí přímotopů je nejdražším způsobem vytápění vůbec. Pro vytápění 1m2 podlahové plochy je třeba zhruba 80 W. Některé přímotopy jsou opatřené ventilátory pro urychlení proudění vzduchu. V popisech distribučních sazeb se elektrické přímotopy uvádí coby souhrnná kategorie, která zastřešuje i jiné druhy topení, jako jsou elektrokotle, sálavé panely, nebo infratopení.

Nepřehlédněte

Odečty plynu a elektřiny v době koronavirové? Zkuste samoodečet!

Úspora energie v domácnosti. Jak ušetřit a nekupovat zbytečně nové spotřebiče

CHCETE UŠETŘIT ZA ENERGIE? Na Kalkulátor.cz za 2 minuty zjistíte, na jakém tarifu ušetřit tisíce.

Podobné často kladené otázky

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nezapomeňte na doklady ani na dálniční známky

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nezapomeňte na doklady ani na dálniční známky

Chorvatsko je mezi Čechy dlouhodobě velmi oblíbené a patří mezi nejčastější letní cíle. Desítky tisíc turistů sem přijíždějí za oblázkovými plážemi, ostrovy, na kterých často život plyne tak nějak pomaleji, historickými městy i přírodními a národními parky. Zvláště známá jsou Plitvická jezera, která by neměl vynechat žádný milovník filmů o Vinnetouovi. Tipů na výlety je ale všude dost. Teď se raději pojďme kouknout na to, co vás cestou čeká a na co byste ještě před odjezdem neměli zapomenout. Pro kuny už sice do směnárny nemusíte (od loňska v Chorvatsku platí euro), přesto je na pár věcí třeba myslet, abyste si užili skutečně bezstarostnou dovolenou.

Na jak dlouho fixovat cenu energií?

Na jak dlouho fixovat cenu energií?

Otázka, kterou dostáváme poměrně často. Když přijde na fixaci, řada zákazníků neví, jak se rozhodnout. Jestli vybrat smlouvu na dobu neurčitou, a nebo si cenu zafixovat na rok, dva či rovnou tři. Nepomáhá tomu ani nejistá situace, která na trhu s energiemi v posledních letech panovala a stále panuje. Odhadovat další vývoj je těžké, dodavatelé jsou spíše zdrženliví a zákazníci často zůstávají bezradní. Pojďme si to zkusit trochu vysvětlit a najít pro každého to nejvýhodnější.

Vyplatí se vám změna operátora? A jak probíhá?

Vyplatí se vám změna operátora? A jak probíhá?

Uvažujete o změně operátora? V první řadě záleží především na vaší motivaci. Pokud vám jde o lepší pokrytí nebo chcete mít stejného operátora jako další členové vaší rodiny, pak může být tento krok dobrou volbou. Jak to ale je v případě, že vám jde hlavně o cenu?